Jakie działanie mają jagody goji?

Regularnie spożywane jagody goji mogą:

  • wspomóc wzrok – dzięki wysokiej zawartości karotenoidów oraz luteiny. Oba te składniki mają działanie antyoksydacyjne, chroniąc w ten sposób siatkówkę oka,
  • wspomóc pracę serca i układu krwionośnego – dzięki zawartości między innymi beta-sitosterolu oraz LPB, które obniżają cholesterol LDL oraz poziom trójglicerydów a podnoszą cholesterol HDL, inne składniki jak cyperon i betaina wpływają korzystnie m.in. na ciśnienie krwi, na pracę układu krążenia pozytywnie wpływa również zawarta w jagodach goji witamina C,
  • chronić wątrobę – poprzez hamowanie jej uszkodzeń oksydacyjnych,
  • obniżyć poziom cukru – badania wskazują bowiem że zawarte w niej substancje zwiększają wychwyt glukozy w tkankach oraz wspomagają pracę komórek trzustki.